تبادل لینک در سئو چه تاثیری دارد؟

تبادل لینک چیست؟

تبادل لینک زمانی اتفاق می افتد که بین دو برند توافق شود که کسب و کار خود را برای تقویت SEO و افزایش قدرت سایت پیوند دهند و اساساً با گفتن “شما به من لینک می دهید ، و من به شما لینک می دهم” انجام می شود. به عنوان مثال ، در متن اصلی مقاله ، ما به یک سایت معروف در یک پاراگراف پیوند می دهیم. این پیوند به ما در تبادل لینک های طبیعی کمک می کند. این واقعیت که این سایت معروف با پیوند دادن به این مقاله تلافی می کند ، کاملاً به آنها بستگی دارد و اما تبادل لینک در سئو چه تاثیری دارد؟

تبادل لینک در سئو

چند نکته قبل از شروع تبادل لینک:

آیا سایت مقابل می تواند ترافیک سایت شما را بهبود بخشد؟
آیا سایت دیگر محتوا تولید می کند و اطلاعات مربوط به کسب و کار شما را به اشتراک می گذارد؟
آیا سایت تجاری با مارک تجاری شما رقیب است؟ (پاسخ این سوال باید منفی باشد!)

یکی از مثالهای تبادل لینک که تقریباً همیشه خوب کار می کند ، استفاده از فهرستهای آنلاین و سایتهای فهرست بندی است.
مطمئن شوید دایرکتوری ای که برای پیوند دادن انتخاب می کنید مربوط به کسب و کار شما باشد ، سپس پیوندی از سایت خود اضافه کنید.

نحوه استفاده از تبادل لینک برای کمک به SEO

تبادل لینک در سئو چه تاثیری دارد؟پیوند دادن به سایت های معتبر مرتبط با محتوای سایت شما ، تجربه کاربر در خواندن سایت شما را افزایش می دهد.محتوا پادشاه است و با ارائه مداوم اطلاعات ارزشمند به خوانندگان ، سایت شما تاج و تخت سلطنتی خود را به دست می آورد.وقتی به محتوای ارزشمند پیوند می دهید ، می توانید سایت خود را به عنوان منبع اطلاعات معتبر معرفی کنید. در این صورت ، اگر سایت دیگری با شما تبادل لینک می کند ، آن را پاداش در نظر بگیرید – اما بدانید که کیفیت محتوا مهمتر از هر چیز دیگری است.اگر می خواهید مبادله پیوند به یک سایت را درخواست کنید ، معیارهای SEO سایت را بررسی کنید تا مطمئن شوید که به سایتی با اعتبار و اعتبار دامنه بالا پیوند دارد. هنگامی که تبادل لینک به طور طبیعی بین سایت ها اتفاق می افتد ، هر دو سایت می توانند از آن سود ببرند.

بک لینک در سئو

تبادل لینک

همیشه به خاطر داشته باشید که نباید لینک را به صورت رایگان مبادله کنید و یا حتی بک لینک بخرید. بنابراین اگر می خواهید پیوندها را مبادله کنید ، این کار را بر اساس اصول انجام دهید ، به عنوان مثال ، سایت و موضوع فعالیت شما مربوط به اتومبیل است. اگر قیمت های روزانه خودروها را در صفحه ای از سایت خود وارد می کنید ، برای اینکه کاربران بتوانند به اطلاعات شما اعتماد کنند و از صحت آنها اطمینان حاصل کنند ، پیوند سایت رسمی نمایندگی ها یا سایت رسمی قیمت خودرو را به کاربران درج کنید. باید مطمئن شوید که اطلاعات شما ارزشمند و درست است. سعی کنید پیوندهایی را که در مقالات سایت خود درج می کنید در نوع NOFOLLOW قرار دهید ، اما اگر پیوندهای شما FOLLOW هستند ، آن را هیچ جا پیوند ندهید زیرا وقتی پیوند شما را دنبال می کند. یا وقتی کلمات کلیدی را پیوند می دهید ، Google کلمات قبل و بعد را بررسی می کند و پیوند شما را دنبال می کند. پیوند شما باید مربوط به مقاله شما باشد ، بنابراین بک لینک نخرید و کاری انجام ندهید. عنوان سعی نکنید به طور خودکار پیوند ایجاد کنید و پیوند دریافت کنید زیرا سایتهایی که دارای تعداد زیادی پیوند  هستند خارجی هستند و هیچ ارزشی از طرف Google ندارند. در گذشته امکان استفاده از تبادل لینک سه طرفه وجود داشت ، به عنوان مثال ، شما سه سایت دارید ، سایت اول ، سایت دوم و سایت سوم.

شما لینک سایت دوم را در سایت اول قرار می دهید ، اما سایت دوم لینک شما را در سایت سوم قرار می دهد. این کار هم فرقی ندارد و از نظر گوگل خلاف قانون است و تاثیر منفی دارد .حالا که متوجه شدید تبادل لینک در سئو چه تاثیری دارد؟بهتر است برای به دست اوردن بک لینک از روش های طبیعی اقدام کنید.

پست مهمان

  • بهتر است مارک و محصولات و خدمات خود را به دیگران معرفی کنید یا مقاله ای در سایت های دیگر بنویسید تا بک لینک های طبیعی دریافت کنید.
  • ارتباط خود را با سایت های دیگر تقویت کنید پیوندهایی را برای انتقال کاربران به سایت های مرتبط وارد کنید.

از LINK BAIT استفاده کنید

  • LINK BAIT یا bait link پیوندی است که با استفاده از ترفندهای خاص ترافیک سایت را افزایش می دهد. در واقع پیوندی وجود دارد که هر عبارت و موضوع سایت به آن پیوند داده شده است. LINK BAIT یکی از زیر شاخه های لینک سازی است. بسیار جذاب است .

در انجمن ها شرکت کنید

  • در انجمن ها شرکت کنید سعی کنید یک عضو فعال باشید. در این انجمن ها ، کاربران اینترنت با یکدیگر در ارتباط هستند و مطالب و دانش خود را با یکدیگر در میان می گذارند و سوالات خود را مطرح می کنند که در صورت فعال بودن ، سوالات را با آنها در میان می گذارید. معرفی انجمن ها به کاربران امکان می دهد پیوندهای سایت خود را به کاربران و اعضای فعال معرفی و در اختیار آنها قرار دهند ، بنابراین شما به طور طبیعی می توانید بک لینک ایجاد کنید.
  • در قسمت نظرات مقالات وب سایت فعال باشید ، در شبکه های اجتماعی فعال باشید و صفحه ای برای سایت خود ایجاد کنید و مطالب به روز ارائه دهید ، و می توانید نام تجاری و پیوند خود را در محتوا و پست های خود یا در زیر مقالات ارائه دهید.مراقب باشید از سایتهایی که محتوای تکراری دارند یا سایتهایی که قبلاً توسط Google مجازات شده اند یا پیوند شما را مخفیانه پنهان می کنند ، نسخه پشتیبان تهیه نکنید.
  • از سایتهایی که موضوع سایت شما نیز هستند و دارای پیوندهای ورودی سالم هستند بک لینک بگیرید.
  • اگر نگران افت رتبه خود پس از حذف پیوندها هستید و تا کنون رتبه شما با استفاده از پیوندها بالا بوده است ، نگران نباشید اگر نکاتی را که به صورت اصولی و استاندارد گفته شد رعایت کنید ، به حالت قبلی خود باز خواهید گشت.

برای مشاوره درباره تبادل لینک با کارشناسان سئو میهن سامانه در تماس باشید.

نمونه کارهای ما را در پیج اینستاگرام میهن سامانه دنبال کنید.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *